Obserwatorzy

czwartek, 10 maja 2012

Matowy lakier AVON

Sam pomysł matowych lakierów jest bardzo ciekawy i stosunkowo młody. Ten mój prezentuje się tak jak powinien, czyli jest matowy tak jak miał być :) Czy wygląda to na paznokciu ładnie czy nie zależy już od gustu a o gustach się nie dyskutuje. Jedne dziewczyny się nad nimi zachwycają inne z kolei uważają, że paznokcie wyglądają dziwnie i nienaturalnie, wręcz odstręczająco. Cóż, ja jestem gdzieś pośrodku, uważam, że po prostu trzeba dobrać do siebie odpowiedni kolor, albo ciekawie przyozdobić i każdy lakier może wyglądać korzystnie :) A matowe zdecydowanie przyciągają uwagę, warto to spożytkować ;)

Niestety trwałość mojego mata jest okropna. Z tego co słyszałam podobno większość matowych lakierów się tym szczyci. Nie wiem, używałam tylko tego i mogę powiedzieć, że już po 2 godzinach od pomalowania zciera się z końcówek. Im dalej w czas tym nie jest lepiej, gorzej wyłącznie. Ściera się tak szybko, że radzę po prostu nic nie robić ręcami, tylko leżeć i pachnieć. Wtedy jest dla niego jakaś szansa przetrwania w takim stanie, coby można było wyjść do ludzi i się nie wstydzić.

Czarny matowy już sam w sobie stwarza dość mroczne wrażenie, do tego super odpryski i można grać w rodzinie Adamsów :) Ale ma swoje plusy. Schnie dosłownie w locie. Mażnięcie-wyschnięcie. Trzeba mieć sporą wprawę w szybkim malowaniu :) I wystarczy jedna warstwa do ładnego pokrycia. Oczywiście o ile mamy wprawę w szybkim malowaniu, bo jeśli nie to porobiło nam się coś w rodzaju nierówności na styku dwóch maźnięć, które matowy kolor bardzo uwydatnia. Jedynym ratunkiem wtedy jest po prostu położenie kolejnej warstwy. Wtedy wszystko ładnie się zlewa.

Ogólnie polecam raczej kupienie matującego topa. I trwałość lepsza i możemy zrobić mat z każdego lakieru, który już posiadamy nie musząc specjalnie kupować dodatkowych kolorów. Mój zakup był eksperymentem. Niezbyt udanym.

10 komentarzy:

 1. na paznokciu mi się podoba, ale skoro taki nietrwały to podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już wiele razy widziałam matowe lakiery ale nie jestem do nich przekonana

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio nie mam dobrego zdania o lakierach z Avonu...

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz świetny blog wiesz? :) na pewno będe tu zaglądać częściej :) Obserwujemy? buziaki:***

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo, bardzo podoba mi się ten matujący efekt, ekstra lakier:) buziaki

  OdpowiedzUsuń
 6. matowy, a do tego czarny, musi naprawdę ciekawie wyglądać ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. ale super wygląda . chcę go!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nicee!! I love matte nailpolish! :)

  www.fashion-mind.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Teraz jestem pewna, że w życiu ich nie widziałam nawet w katalogu. Efekt piękny, ale idę na tygodniu do Natury po jakiś top, bo nie ma co szastać kasą na kolejny tysiąc lakierów różniących się tylko wykończeniem :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę z każego komentarza i czytam je wszystkie :)

Na pytania odpowiadam na swoim blogu pod danym pytaniem, aby również inni mogli poznać odpowiedź.

Nie musicie zapraszać mnie do siebie, zaglądam do każdego komentującego i bez tego :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...